Medewerkers in actie voor VRT

Medewerkers van de VRT hebben in een open brief hun bezorgdheid geuit over toekomst van de Vlaamse openbare omroep. De VRT moet weer bezuinigen, dit keer 30 miljoen euro. “Wij zijn ervan overtuigd dat er een belangrijke rol weggelegd blijft voor de VRT in het Vlaanderen van vandaag en morgen. Maar wij zijn er evenzeer van overtuigd dat met de besparingen, zoals ze zich nu aftekenen, dat niet meer zal kunnen”, klinkt het.
Bij de VRT wordt al jaren bespaard schrijven de 221 ondertekenaars, “hoewel ze in vergelijking met andere Europese publieke omroepen al erg kostenefficiënt was. De medewerkers die de programma’s, de nieuwsbulletins en de websites maken, ervaren de krapte aan mensen en middelen al elke dag” [...] “We zijn bang dat de mediagebruiker de komende jaren met een schraler aanbod zal achterblijven.” [...] “Een armere VRT is een armer Vlaanderen”, aldus de medewerkers.
“de VRT wil een baken zijn van betrouwbaarheid en creativiteit in Vlaanderen. Onze websites en programma’s -en die van de productiehuizen waar we intens mee samenwerken- informeren, verbinden en vermaken zowat elke Vlaming, elke dag. We zijn bezorgd dat we in de nabije toekomst niet langer de financiële middelen zullen hebben om dat naar behoren waar te maken. We hopen dat de Vlaamse regering deze bezorgdheid ter harte neemt. Meer bij Knack
Praat mee