Italiaanse journalist Cecilia Sala uit Iraanse gevangenis vrijgelaten
Cecilia Sala, de Italiaanse journalist die sinds 19 december vast zat in een Iraanse gevangenis, is woensdag vrijgelaten. Dat heeft de Italiaanse premier Georgia Meloni verkondigd, schrijft The Guardian.
Sala is zelfs reeds op weg terug naar haar thuisland Italië, meldt haar werkgever Il Foglio. Het vliegtuig zal deze woensdag omstreeks 15.30 uur in Rome landen.
Il Foglio meldt verder dat Sala gedurende haar gevangenschap in een isoleercel moest verblijven, in de Evin-gevangenis in de Iraanse hoofdstad Teheran. In deze gevangenis worden ook politieke dissidenten van het land opgesloten. Sala had tijdens haar detentie alleen contact met de Italiaanse ambassadeur in Iran, Paola Amadei.
Drie keer mocht Sala haar familie bellen. Tijdens deze gesprekken vertelde de journalist onder meer dat ze geen matras had in haar cel en slechts twee dekens kon gebruiken.
Volgens The Guardian werd Sala drie dagen na haar aankomst opgepakt in Teheran. Sala was op dat moment in het bezit van een journalistenvisum. Haar aanhouding volgde op een arrestatie van een Iraanse ingenieur in Italië, op basis van een Amerikaans bevel. Het ligt daardoor voor de hand om aan te nemen dat de arrestatie van Sala een gevangenenruil moest forceren.


Praat mee