‘Internetbelasting voor kranteninnovatie’
Een heffing op internetaansluitingen zou een van de voorgestelde oplossingen zijn uit het innovatieadviesrapport 'De Volgende Editie', dat de commissie Brinkman vandaag presenteert. Dat meldt Trouw. Hoewel de Tijdelijke Commissie Innovatie en Toekomst Pers volgens Trouw het verband niet expliciet legt, zou geld dat zo wordt opgehaald innovaties in de krantenwereld kunnen financieren. Andere voorstellen die Trouw citeert zijn overheidshulp bij distributie van kranten (iets dat in sommige andere landen gebeurt), een lager btw-tarief op internetactiviteiten van uitgeverijen en vrijgave van programmainformatie van omroepen. De commissie zou zich in het rapport niet uitspreken over de acht miljoen euro aan innovatiegelden die mediaminister Plasterk al had gereserveerd, noch over een einde van reclame op de publieke omroepen - hetgeen volgens krantenuitgeverijen marktverstorend werkt. Meer bij Trouw
Praat mee
5 reacties
Ernst Lissauer, 23 juni 2009, 10:06
Kwestie van vraag en aanbod. Verplicht van mijn part de Publieke Omroep maar oud nieuws uit te geven op papier dan kunnen die fossielen elkaar in stand houden.
Calvin, 23 juni 2009, 10:17
Welke randdebiel verzint zoiets? De wereld op z’n kop! Als mensen geen kranten meer willen lezen, dan moeten er gewoon kranten verdwijnen. Punt!
Kaj, 23 juni 2009, 10:25
Brinkman is knetter- en knettergek. Wat een waanzin.
What’s next? De liefde belasten om de hoerenindustrie te helpen innoveren? Rot op zeg.
Daarnaast heeft de commissie een expliciet verzoek van de opdrachtgever - de minister - naast zich neergelegd: het was gevraagd te adviseren over de verdeling van 8 miljoen euro voor innoverende projecten. Die bal speelt Brinkman ijskoud terug.
En dan stelt Brinkman ook nog eens voor om de klok terug te zetten qua mededingingsregels. Hij wil het wettelijk mogelijk maken dat de kranten samen één drukkerij mogen bestieren, om de kosten te drukken. Daarmee zouden andere drukkerijen gewoon kapotgemaakt worden. No way dat een Europese commissaris Mededinging dit accepteert.
De grootste schande is nog wel dat Brinkman het dossier ‘reclamegelden voor publieke omroepen’ volledig negeert. Belachelijk!
Je reinste idiotie, dit rapport. Hup, de verbrandingsoven in.
Harry Perton, 23 juni 2009, 11:59
Zal het maar opvatten als monumentenzorg, dit ten koste van alles willen handhaven van verkalkte en overleefde structuren.
jan met de pet, 23 juni 2009, 20:44
hahaha laat ze eerst maar eens aan het werk gaan bij die kranten. Als ze wat minder lanterfanten en wat meer werken worden de resultaten vanzelf beter. En laat die Brinkman wat anders gaan doen!