— dinsdag 18 augustus 2009 08:59 | 28 reacties , praat mee

De Leugen Regeert stopt

De Leugen Regeert stopt

Het mediaprogramma 'De Leugen Regeert' keert dit najaar niet terug bij de VARA. Volgens een woordvoerder van de omroep wordt na negen seizoenen het aanbod in onderwerpen steeds minder. "Er is veel verbeterd. Media letten scherper op fouten, de NOS heeft bijvoorbeeld een ombudsman aangesteld. Verder kunnen grote onwaarheden in de pers ook aan de orde komen in Zembla en Pauw&Witteman." Presentator Felix Meurders noemt het 'buitengewoon jammer' dat het stopt. Op de plek van 'De leugen Regeert' komt een tweede serie van vrouwentalkshow 'Vrouw en Paard'. Laatste wijziging: 14 september 2009, 12:10

Bekijk meer van

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee

28 reacties

Micha Kat, 18 augustus 2009, 09:08

Een wijs besluit: de media zijn nu -mede dankzij De Leugen Regeert en de VARA- vrijwel perfect, in de ogen de de Staat en de macht althans. Alle dissidente geluiden en onafhankelijke journalisten zijn inmiddels kapot gemaakt, kalltgestellt dan wel ontslagen en/of kapotgeprocedeerd. Geen taak meer dus voor de VARA.
Intussen schijnt er op internet te worden gewerkt aan een nieuw programma: DE WAARHEID REGEERT. Hierin zal wekelijks aandacht worden besteed aan media en journalisten die de waarheid opschrijven.

Jan Dijkgraaf, 18 augustus 2009, 09:42

Ik zal Francisco van Jole missen. Die vinger. Dat hupje. Zonde!

Geledraak, 18 augustus 2009, 09:44

woehaa wie heeft dat argument bedacht: ‘Media letten scherper op fouten’. Waarom niet gewoon zeggen dat de kijkcijfers tegenvallen?
en: gebrek aan onderwerpen? Meurders denkt er kennelijk anders over.

Hugo Hooijkaas, 18 augustus 2009, 10:02

Kennelijk lukt het maar niet een behoorlijk media-programma van de grond te krijgen dat het hele jaar door elke week te zien is en niet bij het minste geringste wordt stopgezet. Nu weer met de flauwe smoes dat er te weinig onderwerpen zouden zijn doordat er zoveel verbeterd is. Wat een onzin.
‘De Leugen Regeert’ was ook verre van ideaal, met een erg beperkte, consumentenrubriek-achtige onderwerpskeuze en Felix Meurders. Het programma was ook maar steeds een paar weken achtereen te zien in het voor- en het najaar. Toch is het jammer, aan een goed mediaprogramma is wel behoefte.

Marieke Schilp, 18 augustus 2009, 10:02

<<Verder kunnen grote onwaarheden in de pers ook aan de orde komen in Zembla en Pauw&Witteman;.>> Ja hoor, dat is gelukkig een heel laagdrempelig programma, daar kom je zó binnen als je je onheus behandeld voelt…
In een tijd dat media overal de schuld van krijgen is het geen luxe dat er een programma is waarin journalisten zich kunnen verantwoorden. En dan ook nog opgeofferd aan het vreselijke Vrouw en Paard…

sywert van lienden, 18 augustus 2009, 10:15

Net nu ik columns ga schrijven voor Jan Dijkgraaf zijn HP. En vanaf mijn woonboot is het maar een kwartiertje te voet naar de studio. domper.

Wouter de Heus, 18 augustus 2009, 10:22

Spelletjes. Meer spelletjes graag! Doodzonde, weer een programma naar de haaien waar in ieder geval nog een beetje onderzoek werd gedaan.

Thijs Geritz, 18 augustus 2009, 10:34

In deze tijd van snel nieuws, meer internet en minder kranten zullen er juist meer en meer fouten gemaakt gaan worden. Maar wat geeft dat.

Verdomme, ik vond het zo’n fijn programma.

Carel, 18 augustus 2009, 11:10

Hoe kunnen grote leugens aan de orde komen bij Zembla, als Zembla zelf het onderdeel van het probleem is? Denk aan de volslagen gefabriceerde aantijgingen tegen Ayaan Hirsi Ali in de schandalige uitzending van Zembla van 11 mei 2006.

http://www.zemblabla.nl/

Michael van Os, 18 augustus 2009, 11:18

Bijzonder jammer. “Er is veel verbeterd.’’ Tja, kan wezen, fijn dan, maar volgens mij heeft het alles met kijkcijfers te maken gehad. Er valt nog genoeg te verbeteren, trouwens.

jan van capel, 18 augustus 2009, 11:25

Jammer dat dit programma - een van de weinige waarvoor ik rechtop ging zitten - verdwijnt. Dan meer weer een goed boek lezen.

W.J. Hohage, 18 augustus 2009, 11:26

Uit betrouwbare bron vernomen dat de Rijks Verlakkerij Dienst thans een programma gaat presenteren waarin alle “leugens” over ons dierbare “koningshuis” aan de kaak worden gesteld. Het loopt de spuigaten uit wat die Republikeinen allemaal durven te beweren over onze geliefde “bovendanen”. Ook komen de exorbitante salarissen van een groot aantal TV-jongens en meisjes aan de orde. De kans is groot dat door geldgebrek en gebrek aan inventiviteit de hele TV-tak wordt opgeheven.

Ad337, 18 augustus 2009, 11:42

Menig keer bevatte “de leugen regeert” journalistiek broddelwerk. Maar wie daarop reageerde kreeg nul op het rekest. Ze willen immers anderen op de vingers tikken, niet andersom. En de waarheid daarbij was steeds ondergeschikt aan de kijkcijfers.

Jacqueline Wesselius, 18 augustus 2009, 11:55

Ik beken dat ik lang niet altijd keek. Het lag een beetje aan het onderwerp en soms had ik ook gewoon ik iets anders te doen (b.v. Boekenbijlage van NRC lezen…). Maar nu ik niet meer kán/mag kijken, vind ik dat toch wel jammer. Vooral omdat er geen ander mediaprogramma voor in de plaats komt. Naar P&W en naar Zembla verwijzen in dit verband is natuurlijk kul.

Klaplong, 18 augustus 2009, 12:32

Ik vind het jammer dat het is gestopt. Ik keek af en toe via uitzendinggemist.nl en ik vind het een goed programma. Felix Meurders presenteert het op de juiste toon en de column van Fransisco vond ik vaak goed. (Behalve waar het zijn vete met Geenstijl betrof, daarin heeft hij zich veel te veel laten kennen naar mijn idee)

Robert, 18 augustus 2009, 13:19

Jammer hoor. Het argument dat er “veel verbeterd” is gaat er bij niet in. Zal wel meer iets te maken hebben met het nieuwe kritische consumentenprogramma wat de omroep aan het voorbereiden is. Ja ja , de Vara ombudsman komt terug en die trekt vast meer kijkers. Zucht…

Alexander Pleijter, 18 augustus 2009, 13:22

De Leugen Regeert zou het hele jaar in de lucht moeten zijn, maar wat doet de VARA…? Jammer, jammer.
Maar misschien is het wel goed, want zo’n programma zou ook beter passen bij een minder ideologisch gekleurde omroep als de VARA. Laat de NPS dus maar in het gat springen.

Modder, 18 augustus 2009, 13:27

Alles wat in de krant staat is waar. Dat is altijd zo geweest anders zouden ze het toch niet opschrijven?

Tom, 18 augustus 2009, 13:43

De leugen regeert stopt? Dat lieg je. Zonde voor zo’n mooi programma

Abjectief, 18 augustus 2009, 15:48

De leugen regeert? HA, de grootste damagecontrolshow tot heden, het martelschandaal dat Ton Heerst (PvdA) en Pieter Broertjes (VK) bekokstoofd hebben is daar behandeld met maar een doel, namelijk de leugen verdoezelen.
PCM(=SDM), VARA, NOS, NPS, allemaal uit hetzelfde rode nest, allemaal PvdA, schaamteloos staan ze ons voor te liegen.
En zoals in 1984 al duidelijk werdt, je weet dat je gewonnen hebt als je een opzichtige leugen weet te verkopen als de waarheid, zonder dat er ook maar een van de geconditioneerde koeien begint te loeien.

Bekijk de uitzending zelf nog maar eens terug, http://omroep.vara.nl/Uitzending-gemist.uitzending_gemist.0.html?&aflID=3906181&programma=27&pagina=5&cHash=8229af98a4

Een poeslieve behandeling van een beroepsleugenaar die tezamen met zijn mede-huurling Ton Heerts de verkiezingen heeft proberen te manipuleren. Als het Sjuul paradijs betrof hadden ze er gehakt van gemaakt, maar zowaar, het zijn partijgenoten, dus daar gaat de mantel der liefde overheen.

En de beloning was er ook wel naar, Heerts ging vanuit niets de kamer in, en Broertjes kreeg de nominatie voor het opperhoofdschap van de PO.

Dat deze twee nooit voor de rechter zijn gedaagd is en blijft mij dan ook een raadsel.

Geert Wilkens, 18 augustus 2009, 15:52

Volgens een woordvoerder van de omroep wordt na negen seizoenen het aanbod in onderwerpen steeds minder.

Jawel: De leugen regeert.

sywert van lienden, 18 augustus 2009, 16:15

overigens jacqueline w. heb jij de boekenbijlage van de nrc nog? al bij het oud-papier gegooid maar nog niet gelezen. weet je waar mijn woonboot ligt?

Ronald, 18 augustus 2009, 18:12

Hoe dan ook, het was een programma met inhoud en discussie en daar zijn er al zo weinig van. Jammer.

Jos van den Broek, Leiden, 18 augustus 2009, 19:16

De abjecte leugens van lafaards die reacties op sites als deze plaatsen zonder hun naam te noemen, zou ik sowieso niet vertrouwen. Ik zal ‘De Leugen regeert’ wél missen.

Olivier, 18 augustus 2009, 19:30

Hoera, zijn we eindelijk van die vreselijke columns van Francisco verlost. De Leugen was nog wel te verteren. Ook al grossierden ze zelf in geen wederhoor halen. Toch apart voor een show die vakbroeders de les moet lezen. Maar die vreselijke orakelverhalen van Van Jole waren echt te erg. Vooral omdat ik me altijd afvroeg wat Franciso had gedaan om het geweten van journalistiek Nederland te worden? Ik bedoel, het is bepaald geen Hofland. Helemaal niet erg, maar iets meer soortelijk gewicht was voor zo’n zedenpreker wel op zijn plek geweest.

Keesje, 19 augustus 2009, 14:36

Er zijn genoeg onderwerpen van leugen en bedrog door de politiek en de ambtenaren gepleegd. Kijk eens op http://www.prorepublica.nl/artikel.aspx?a=nogmaals_srebrenica&t=Nogmaals Srebrenica
Mevrouw van Amsberg die beter kan weten als menig ander zei: “De leugen regeert.” Zij doelde natuurlijk op Wim Kok, die als groot-leugenaar, wist een maand eerder van de val van Srebrenica en de bijbehorende weggemaakte fotorolletjes van Kemenade met daar wat lijken. 8000 lijken is wat moeilijk, he Wimpie.
Maar dat mag het publiek van deze staats. cq. partijomroep niet weten.

Ko Kabboord, 19 augustus 2009, 22:28

de leugen regeerde bij “de leugen regeert”,
wie heeft er nog een boodschap aan zulke oude media die aan elkaar geplakt is met propagandisten, list en bedrog en die een schijnbare oppositie doen voorkomen, maar het verre van is…

Na de 911 leugens weten velen inmiddels wel dat de oude brainwash media er zijn om de goegemeente voor te liegen en dat niets is wat het wordt gezegd te zijn… Oorlog voeren wordt Vrede brengen genoemd, etc etc

kortom…een orwelliaanse tijd
http://blogger.webcoat.net/2009/08/een-orwelliaanse-tijd-de-leugen-regeert/

Rita, 11 september 2009, 19:30

Wat ontzettend jammer. Naar dit programma keken wij altijd uit!