Bonjer: FD compacter, journalistieker
De reorganisatie bij het Financieele Dagblad (FD) is een strategische keuze die de krant ingrijpend laat veranderen. Een compacter formaat is voor 2013 voorzien, maar over de definitieve vorm is nog geen beslissing genomen. Tabloid wordt het zeker niet, zegt hoofdredacteur Jan Bonjer in een interview met NRC Handelsblad. "Berliner is het natuurlijke krantenformaat. Maar er is nog niks besloten", aldus Bonjer. Door de reorganisatie verdwijnen 10 van de 110 voltijdbanen. De reorganisatie is nodig, ondanks de relatief gezien betere positie van het FD in vergelijk andere kranten: zakennieuws achter een betaalmuur is altijd lucratiever.
Toch zijn ook bij FD de oplages gedaald (60.000 naar 48.000 in de laatste 3,5 jaar) - al wordt dat deels gecompenseerd door het succes van de digitale abonnees (12.000). Bonjer stelt dat er moet worden gespecialiseerd.
Zo zet FD minder onderwerpen op de voorpagina. “Wij zijn geen paper of record meer: de ambitie om elk nieuws te melden moeten we niet meer hebben. Wij moeten verhalen dan wel beter uitdiepen en presenteren. De hele redactie, ook de vormgeving, moet journalistieker worden”, aldus Bonjer, die veel andere kranten in Nederland op elkaar vindt lijken. “Met z’n allen naar Haren. Busjes met verslaggevers die allemaal naar dezelfde plek worden gereden. Er is nu te veel kluitjesvoetbal.”


Praat mee
Reageren is niet mogelijk op dit bericht.