Amazon onhult Fire-kleurentablet
Online webwinkel Amazon heeft een nieuwe variant van hun Kindle-tablet onthuld, waarmee de aanval op de Apple wordt geopend. De kleurentablet Kindle Fire heeft een kleiner scherm dan de iPad en ontbeert een camera of gps-bepaling. Het scherm meet 7 inch (ruim 17 centimeter) en is daardoor compacter dan de tablet van Apple. Het Fire heeft een dubbele processor aan boord en besteedt opslag en een deel van de verwerkingskracht tijdens het surfen uit aan 'de cloud' - externe computers van Amazons eigen serverpark. Amazon nam ook de bestaande Kindle-tabletten onder handen: de standaard Kindle kost nu nog 79 dollar, versies met aanraakscherm kosten respectievelijk 99 en 149 dollar. Er zijn ook varianten waar een toetsenbord aan zit. De meeste aandacht gaat uiteraard uit naar de Kindle Fire, die ook video kan afspelen, programma's kan draaien uit Amazons eigen app-store. Surfen gaat via een door Amazon zelf ontwikkelde webbrowser, genaamd 'Silk'.
De tablet draait op een aangepaste versie van Android, waar Amazon een eigen interface over heeft gelegd. Amerikanen kunnen het apparaat nu vooruitbestellen, de leveringen zouden dan in november moeten beginnen. Een Europese releasedatum is nog niet bekend. Volgens bronnen die door Amerikaanse techsites worden geciteerd zou mogelijk al in het eerste kwartaal van 2012 een update van de Fire zijn voorzien - deze versie heeft namelijk alleen wifi-techniek aan boord.
De Kindle Fire kost 199 dollar, zo’n beetje de helft van de goedkoopste iPad. Amazon heeft goede banden met uitgevers: bij lancering zou de gebruiker toegang hebben tot 18 miljoen films, tv-programma’s, nummers, tijdschriften en boeken.


Praat mee
Reageren is niet mogelijk op dit bericht.