Nieuws
Saudi-Arabië blokkeert sites RNW
vrijdag 12 augustus 2011
De plaatsing van een filmpje op de Arabische site van Radio Nederland Wereldomroep is RNW duur komen te staan. Sinds enkele weken zijn de websites van de Wereldomroep niet meer toegankelijk voor internetters in Saudi-Arabië. De video toont de mishandeling van een migrant.
Bezoekers van de site krijgen slechts een mededeling van de Saudische overheid te zien dat de site niet kan worden opgevraagd. Uit de webstatistieken blijkt dat het aantal unieke bezoekers op site na de publicaties eerst langzaam afnam en vervolgens scherp naar beneden duikelde. Het lijkt erop dat de regering eerst een aantal paginablokkades doorvoerde en toen dat niet hielp alle RNW-websites afsloot.
Adjunct-hoofdredacteur Ardi Bouwers in een reactie op deze openlijke vorm van internetcensuur: “De Arabische redactie van de Wereldomroep besteedt veel aandacht aan mensenrechtenschendingen en de vrijheid van meningsuiting. Die schokkende videobeelden en de artikelen over uitbuiting leidden tot felle discussies op de site met voor- en tegenstanders van het Saudische beleid ten aanzien van Aziatische werknemers.
Saudi-Arabië vindt het blijkbaar bedreigend dat informatie over de beestachtige behandeling van huishoudelijk personeel breed wordt verspreid en heeft onze sites geblokkeerd”. Meer bij RNW
Om te reageren moet je ingelogd zijn. Log hieronder in of meld je aan als je geen logingegevens hebt.
Laatste berichten Villamedia
- UPC neemt Regiokabel over
- Gemeente Den Haag betaalt journalist
- Muziekprijs Buma uitgereikt
- Uitgeverij failliet na claim Van den Ende
- Telecombedrijf verliest van Volkskrant
- ‘Rustig aan met ontslagversoepeling’
- Goede start NOS-app
- Bond: duidelijker kader na VRT-ingreep
- Azerbeidzjan neemt geen time-out
- Lees Ook
- Ontgroening filmen
- Actie voor Azerbeidjaanse journalisten
- Nieuwe huisstijl NOS gepresenteerd
- Geluiden van Nederland online
- ‘Ruzie’ over term Sportzomer
- VRT grijpt in na ophef rond boek
- Nieuwe prijs voor kwaliteitsjournalistiek
- Van der Velden wint PANL Award
- Omroepen verdacht van fraude
- Lees Ook

