Nieuws
Microsoft: andere aanpak piraterij nodig
dinsdag 14 september 2010
Microsoft heeft aangekondigd dat het bestrijden van softwarepiraterij in onder meer Rusland op een andere manier wil gaan benaderen. De wijziging volgt op kritiek dat het huidige beleid repressie in de hand speelt. In Rusland zijn er meerdere invallen geweest bij kantoren van oppositiekranten en mensenrechtenorganisaties, waar autoriteiten onder het mom van een onderzoek naar softwarepiraterij computers in beslag namen.
Microsoft heeft in het verleden zulke acties tegen niet veroordeeld, maar juist geprezen.
Regeringsgezinde organisaties worden echter zelden tot nooit op illegale software gecontroleerd. Microsoft introduceert voor niet-overheidsgebonden organisaties (NGO’s) daarom speciale, gratis softwarelicenties. Verder komt er een speciale afdeling om specifiek Russische instanties te helpen bij het bewijzen dat de licenties in orde zijn.
Microsoft wil met het nieuwe beleid voorkomen dat het bestrijden van piraterij - zelfs onbedoeld - als excuus voor repressie wordt gebruikt, schrijft topman Brad Smith.
Om te reageren moet je ingelogd zijn. Log hieronder in of meld je aan als je geen logingegevens hebt.
Laatste berichten Villamedia
- Ontgroening filmen
- Actie voor Azerbeidjaanse journalisten
- Nieuwe huisstijl NOS gepresenteerd
- Geluiden van Nederland online
- ‘Ruzie’ over term Sportzomer
- VRT grijpt in na ophef rond boek
- Nieuwe prijs voor kwaliteitsjournalistiek
- Van der Velden wint PANL Award
- Omroepen verdacht van fraude
- Lees Ook
- Tele2 in beroep tegen websiteblokkade
- Elsevier voor iPad
- ‘Herzie taken marktverstorende NOS’
- Forse toename van freelancers
- Gesloten
- RvC uit zorgen over EYE
- Nederland kampioen afluisteren
- Raad van State oordeelt niet over verdrag
- Uitvinder afstandsbediening dood
- Israël arresteert zenderbaas

