Nieuws
Nieuwe arrestaties in hackschandaal NoW
dinsdag 5 april 2011
Het heropenen van het onderzoek naar het hackschandaal van de Britse tabloid News of the World (NoW) heeft tot twee nieuwe arrestaties geleid. Het gaat om de voormalige chef Nieuws van NoW, Ian Edmondson en huidige sterverslaggever Neville Thurlbeck. Beiden hadden zich vrijwillig bij de politie gemeld in verband met het Scotland Yard-onderzoek ‘Operation Weeting’, die onderzoeken of er nieuwe strafvervolgingen kunnen worden ingesteld naar NoW voor het hacken van mobiele telefoons en voicemails van politici, acteurs en andere bekende Britten in de hoop persoonlijke gegevens te achterhalen.
Edmondson en Thurlbeck zouden bij de zaak betrokken zijn geraakt door papieren die in beslag zijn genomen bij privé-detective Glenn Mulcaire. Hij vertelde vorig jaar dat hij opdracht kreeg van het boulevardblad om de telefoons en voicemails te kraken. De twee ontkennen ook maar iets te maken te hebben met het hackschandaal dat zich al jaren voortsleept.
Volgens The Guardian komen de twee vanmiddag mogelijk weer vrij, als hun huizen zijn doorzocht. Tot nu toe zijn slechts twee mensen veroordeeld voor hun aandeel in het hackschandaal, Mulcaire en de voormalige royalty-verslaggever Clive Goodman. Meer bij The Guardian
Om te reageren moet je ingelogd zijn. Log hieronder in of meld je aan als je geen logingegevens hebt.
Laatste berichten Villamedia
- Ontgroening filmen
- Actie voor Azerbeidjaanse journalisten
- Nieuwe huisstijl NOS gepresenteerd
- Geluiden van Nederland online
- ‘Ruzie’ over term Sportzomer
- VRT grijpt in na ophef rond boek
- Nieuwe prijs voor kwaliteitsjournalistiek
- Van der Velden wint PANL Award
- Omroepen verdacht van fraude
- Lees Ook
- Tele2 in beroep tegen websiteblokkade
- Elsevier voor iPad
- ‘Herzie taken marktverstorende NOS’
- Forse toename van freelancers
- Gesloten
- RvC uit zorgen over EYE
- Nederland kampioen afluisteren
- Raad van State oordeelt niet over verdrag
- Uitvinder afstandsbediening dood
- Israël arresteert zenderbaas

