Nieuws

Meppel wuift scoop DvhN weg

maandag 16 januari 2012

Meppel is niet onder de indruk van het bericht in het Dagblad van het Noorden over een lek in het gemeentelijke systeem. De krant bracht in de zaterdagkrant met hulp van een internetdeskundige een fout in de vergunningen-database aan het licht. Die gegevens zijn volgens loco-burgemeester Ton Dohle echter gewoon openbaar. “Die gegevens kan een ieder inzien, omdat activiteiten als bouwwerken, evenementen of in horecabedrijven grote invloed kunnen hebben op de omgeving en het daarmee op het woon- en leefgenot van buren en andere inwoners. Bovendien zijn die gegevens nodig om de aard en de omvang van activiteiten te kunnen beoordelen. Dat is nodig wanneer mensen vragen hebben over, of bezwaar willen maken tegen activiteiten”, aldus de gemeente in een verklaring.

Volgens het dagblad is Meppel echter de enige gemeente in het verspreidingsgebied van de krant waar deze privacygevoelige informatie boven water te halen was. “De man toonde dit op de redactie van Dagblad van het Noorden en haalde met een paar muisklikken de dossiers boven water. Hoe lang het datalek al bestaat is niet bekend. Om toegang te krijgen tot niet openbare informatie over inwoners volstaat enige handigheid met de zoekmachine”, schrijft de krant over de niet met name genoemde computerexpert. Meppel heeft het systeem - ‘voor nader onderzoek’ - voorlopig wel afgesloten.

Bron: Dagblad van het Noorden, RTV Drenthe en Persbericht
Onderwerp: internet

Om te reageren moet je ingelogd zijn. Log hieronder in of meld je aan als je geen logingegevens hebt.



Zoek in het Archief vaknieuws






Home | Nieuwsarchief | Opinie | Vacatures | Magazine | Prikbord | Agenda | Personalia | Adverteren | Villamedia portal | Nieuwskaart | Opleidingenkaart | Dossiers | Feeds | Nieuwsbrieven | Video | Contact | Persberichten