Nieuws
Johan Boermann aast op vertrekpremie
donderdag 6 oktober 2011
Voormalig directeur Johan Boermann van de Media Groep Limburg aast op een vertrekpremie. Het bedrag zal meer moeten zijn dan het jaarsalaris, circa twee ton, dat hem door zijn werkgever in het vooruitzicht was gesteld.
Boermann kreeg op 9 juni ontslag aangezegd. Vanaf 1 juli zou hij nog een jaar salaris ontvangen, conform zijn arbeidscontract. Twee maanden later tikte zijn advocaat, Joep Koster uit Maastricht, MGL op de vingers. Boermann is tevens lid van het bestuur van het pensioenfonds van de Limburgse kranten, rapporteerde de advocaat, en geniet derhalve rechtsbescherming bij ontslag, net zoals dat geldt voor leden van de ondernemingsraad. In dat geval moet de kwestie worden voorgelegd aan de rechter. Dat was niet gebeurd.
De advocaat van de krant, Antonio Robustella uit Ede, herstelde de procedurefout een maand later. De rechter is gevraagd om de ontslagaanvraag goed te keuren. Daar verzet Boermann zich tegen. Hij dringt aan op ontbinding van de arbeidsovereenkomst, zo bleek deze week tijdens behandeling van de zaak voor de rechtbank in Maastricht.
“Om aanspraak te kunnen maken op een ontbindingsvergoeding”, zegt advocaat Robustella. “Dat is door de tegenpartij ook beaamd tijdens de zitting. De inzet is een hogere vergoeding, daar komt het op neer. Het gewenste bedrag is niet genoemd.” In de wandelgangen wordt een bedrag van enkele miljoenen euro’s genoemd. Advocaat Koster wil niet vooruitlopen op de uitspraak van de rechter. “We wachten de volgende zet af.”
Mocht Boermann achter het net vissen, dan wacht hem in ieder geval een kleine bonus. Als gevolg van de ontstane vertraging krijgt hij sowieso vijf maanden langer doorbetaald, ofwel zo’n 85.000 euro. Daarnaast krijgt hij nog een jaar doorbetaald, door bronnen binnen Mecom geschat op twee ton.
Boermann is inmiddels opgevolgd door Ad Verrest.
Saillant detail in de kwestie is dat Joep Koster sinds enkele decennia als advocaat de belangen behartigt van de Media Groep Limburg (en voorheen Dagblad De Limburger). Van MGL heeft hij permissie gekregen om Boermann bij te staan.
Om te reageren moet je ingelogd zijn. Log hieronder in of meld je aan als je geen logingegevens hebt.
Laatste berichten Villamedia
- Ontgroening filmen
- Actie voor Azerbeidjaanse journalisten
- Nieuwe huisstijl NOS gepresenteerd
- Geluiden van Nederland online
- ‘Ruzie’ over term Sportzomer
- VRT grijpt in na ophef rond boek
- Nieuwe prijs voor kwaliteitsjournalistiek
- Van der Velden wint PANL Award
- Omroepen verdacht van fraude
- Lees Ook
- Tele2 in beroep tegen websiteblokkade
- Elsevier voor iPad
- ‘Herzie taken marktverstorende NOS’
- Forse toename van freelancers
- Gesloten
- RvC uit zorgen over EYE
- Nederland kampioen afluisteren
- Raad van State oordeelt niet over verdrag
- Uitvinder afstandsbediening dood
- Israël arresteert zenderbaas

