Langlopend evenement

Kunsthal toont groot overzicht van straatfotograaf Helen Levitt

30 mei 2026, 10:00–4 oktober 2026, 19:00
Kunsthal Rotterdam Laatste wijziging: 21 april 2026, 11:40

Vanaf 30 mei 2026 presenteert Kunsthal Rotterdam een groots overzicht van het werk van Helen Levitt (1913–2009), een van de grondleggers van de straatfotografie. Met ruim 220 foto's, een film en kleurendia’s, voor het eerst geselecteerd uit haar volledige archief, brengt City at Play meer dan vijftig jaar werk in beeld. Levitt fotografeerde haar hele carrière het leven op straat in New York: kinderen onder het water van een brandkraan, vrouwen die elkaar iets toefluisteren in de deuropening, een verliefd stel in de metro. Nooit geposeerd of sensationeel, maar met subtiele humor, tederheid en aandacht voor het gewone.

Helen Levitt geldt als een van de invloedrijkste fotografen van haar generatie. Al vroeg in haar carrière heeft ze een solotentoonstelling in het Museum of Modern Art, op een moment dat fotografie nog nauwelijks als zelfstandige kunstvorm werd erkend. Haar werk inspireerde generaties fotografen na haar. Toch bleef Levitt zelf op de achtergrond. Over haar werk zei ze weinig: "Gewoon wat je ziet. Als het makkelijk onder woorden te brengen was, was ik wel schrijver geworden."

Bij de tentoonstelling verschijnt de beeldrijke catalogus Helen Levitt met essays van co-curator Joshua Chuang en specialisten op het gebied van kunstgeschiedenis en fotografie: Lauren Graves, Elizabeth Grand, Monica Bravo, Anne Bertrand, Freya Field-Donovan en Joel Sternfeld. De Engelstalige catalogus is uitgegeven door Thames & Hudson en is voor € 63,95 te verkrijgen in de Kunsthalshop.

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee

Reageren is niet mogelijk op dit bericht.