Bijeenkomst

25 jaar Mediamonitor

11 november 2026, 14:30–17:00
Beeld & Geluid in Hilversum Laatste wijziging: 15 oktober 2026, 12:35

De Mediamonitor van het Commissariaat voor de Media bestaat 25 jaar en dat vieren we dit jaar in Beeld & Geluid in Hilversum. Tijdens het evenement blikken we terug op 25 jaar Mediamonitor en kijken we vooruit.

We nodigen je van harte uit om erbij te zijn. Het evenement is bedoeld voor de nieuwssector, beleidsmakers en onderzoekers. Het programma start om 14.30 uur en eindigt om 17.00 uur.

Programma:
Het programma staat onder leiding van journalist, presentator en programmamaker Nadia Moussaid.
Opening door Amma Asante, voorzitter Commissariaat voor de Media.
Terugblik op 25 jaar Mediamonitor door Edmund Lauf, coördinator Onderzoek bij Commissariaat voor de Media.
Hoeveel vrijheid hebben journalisten om te kiezen wat zij maken? Mark Boukes (Universitair Hoofddocent Communicatiewetenschap) onderzocht het in opdracht van het Commissariaat voor de Media en presenteert hierover.
Panelgesprek met Aimée Kiene (de Volkskrant), Joost Ramaer (freelance), Marc Veeningen (hoofdredacteur Talpa Network) en Toon Beemsterboer (NRC) naar aanleiding van de uitkomsten van het onderzoek van Mark Boukes. We zoomen in op pluriformiteit, mediaconcentratie en mediagebruik aan de hand van stellingen en onder leiding van dagvoorzitter Nadia Moussaid.
Vooruitblik op de Mediamonitor 2026 door Janet Slabbekoorn en Jorien Scholtens, onderzoekers bij het Commissariaat voor de Media.
Overhandiging nieuwe Mediamonitor door Amma Asante aan Suzanna Hafidi-Gevers, directeur Media & Cultuur, OCW.
Proosten op 25 jaar Mediamonitor.

Aanmelden kan hier.

Bekijk meer van

Schrijvers en journalisten in opstand tegen Big Tech - banner onder artikel

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee

Reageren is niet mogelijk op dit bericht.