VillaMedia.nl
             
             

Nederlandse Vereniging
van Journalisten

De JournalistGenootschap /FreelancersAdvies / Mediadebat / de Fotojournalist.nl / Zoek Een Freelancer / Perskaarten

 
menu dagblad



Sectie
Omroep


Nieuwsoverzicht


 Over de sectie 

Algemeen
Bestuur

 Thema's 
C2000

Cao's
OR-info
Redactiestatuut

Email:
omroep@nvj.nl
 

 
  Nieuws Sectie Omroep
Terug naar nieuwsoverzicht

NVJ pleit voor beter contractbeleid
18 april 2004
 
  Top 10 tijdel.
  contracten
1  IKON 48% 
2  VARA 43%
3  NCRV 41%
4  AVRO 40%
5  EO 35%
6  KRO 33%
7  VPRO 27%
8  Teleac 25%
9  NPS 20%
10  NOS 20%

“Zonder vast contract, blijf je op alle punten de verliezer”, aldus Thomas Bruning, NVJ-secretaris sectie Omroep, op een van de inspraakmiddagen over de contractenproblematiek in aanloop naar de nieuwe OmroepCAO 2004. “Met een tijdelijk contract sta je altijd zwak, bij salarisonderhandelingen maar ook als je kritisch bent over je omroep. Wie zeurt, vliegt er uit. En bij bezuinigingen sta je zonder pardon gewoon op straat.”

De NVJ zet zich al jaren in voor een beter contractenbeleid bij de omroep. In de laatste CAO zijn afspraken gemaakt om dit beleid te verbeteren; via het uitbetalen van vergoedingen als contracten na twee of drie jaar niet verlengd worden bijvoorbeeld. “Dat was de eerste stap. Nu is het tijd voor stap 2: Waar sprake is van “vaste programmering” moet na een jaar een vast contract worden geboden. Op dat moment weet de werkgever voldoende over het functioneren van de medewerker. Dat zou dus ook moeten gelden voor programma’s als B&W, Man Bijt Hond of Kruispunt, die al jaren draaien en ook de komende jaren al dan niet licht gewijzigd zullen worden voortgezet ”, meent Bruning.

“De omroepen hebben hun mond vol over hun identiteit, maar blijkbaar zijn hun medewerkers daarbij volledig inwisselbaar. De cijfers spreken voor zich.” 



Voorbeeld:
“Verdere tijdelijke contracten mogen alleen worden gebruikt wanneer de programmering dat echt vereist. En in dat geval is een risicobonus of exitvergoeding reëel”,  vindt de omroepsecretaris. “De publieke omroep mag wel eens een voorbeeld nemen aan HMG. Daar krijgt iedereen vanaf 2005 na een jaar een vast contract. En zij doen dat zňnder enige subsidie.”

 

  rechts dit is kolom 1

NVJ-links

Wat de NVJ doet
Lidmaatschap
Cao's
Justitie/Politie
Perskaarten
Redactiestatuten
Stemlokaal

Secties

 Algemeen
Dagblad
Omroep
Publiekstijdschrift
Opinietijdschrift
Vaktijdschrift
 Freelance
 Persbureaus
 NVF (foto)
Plus
Vers in de Pers
Internet

Lokale media
 Sport 
 

Afdelingen

Rotterdam RJV
Midden-Nederland

Diensten

Advocaten&Juristen
Wet Openbaarheid van Bestuur





 

Onderzoek

De
Digitale
Journalist

 
Aanbevelingen:


 -----------

 -----------

-----------

-----------

Deskundigen, contact-
personen, organisaties
Login NVJ'ers  Info

-----------


-----------
-----------
-----------
-----------

-----------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
villamedia.nl

Home | Links | Prikbord | Vacatures | Forum | Over ons | NVJ | Disclaimer
Reageren:
redactie@villamedia.nl Telefoon NVJ: 020 -67 66 77 1